A Mentorfelelősök szerepe:
A szakos Mentorfelelősök az egyes szakterületek Mentorjelöltjeikért, később pedig a megválasztott Mentoraikért felelnek. Ők azok, akik a képzés során segítik és vezetik a Mentorjelölteket, tanácsokat adnak, munkára ösztönzik őket, és megpróbálják minél jobban összekovácsolni a csapatukat. A Mentorok és a Mentorkoordinátor között ők az elsődleges összekötő kapocs; ha bármilyen feladat vagy közérdekű információ felmerül, akkor ők azok akik azonnal továbbítják ezeket a Mentoraiknak.
Bemutatkoznak a 2025/2026-os Mentorrendszer Mentorfelelősei:
Egyed Enikő
Biológia- és Környezettudományi szakterület
Sziasztok!
Enci vagyok, másodéves Biológia BSc szakos hallgató és jelenleg én vagyok a Bio-Kt szakterület mentorfelelőse.
Az elmúlt évben nagyon a szívemhez nőtt a tétékás mentorrendszer. Gólyaként a mentoraimnak köszönhetően könnyedén megtaláltam a helyem az egyetemi életben, ezért is döntöttem úgy, hogy én is segíteni szeretnék az utánam érkező gólyáknak, így a tavalyi évben már mentorként tevékenykedtem. A gólyáktól kapott visszajelzések és a velük, a gólyatáborban szerzett tapasztalatok miatt biztos voltam benne, hogy most is részese szeretnék lenni ennek a szuper társaságnak.
A képzés során, és azóta rengeteget fejlődtem, így idén, a megszerzett tudást átadva és eggyel “feljebb lépve”, ezúttal a mentorjelölteket mentorálom. Célom egy olyan összetartó közösség építése, ami nem csak a mentorjelöltek fejlődését segíti elő, hanem számos jó élményt garantál.
Nagyon várom már a közös munkát, addig is jó pihenést!
Orosz Míra
Fizika szakterület
Sziasztok! Míra vagyok, másodéves fizikushallgató, és idén én töltöm be a mentorrendszer fizikás mentorfelelősi szerepét. Amikor egyetemre kerültem, aggódtam hogyan fogok tudni beilleszkedni, de már az első Gólya-Mentor Találkozón kiderült, hogy a mentoraim milyen barátságosak és támogatóak, és ez sokat segített. Az első évemben bármikor számíthattam rájuk, ez inspirált, hogy én is mentornak jelentkezzek. Mentorként fantasztikus élmény volt látni, hogyan kovácsolódnak a gólyáim egy összetartó közösséggé. Ekkor már tudtam, hogy mindenképpen szeretnék továbbra is részt venni a mentorrendszerben. A mentorképzés során a mentorfelelősök munkájába is bepillantást nyertem, és úgy éreztem, hogy szívesen kipróbálnám magam ebben a szerepben is. Így már nemcsak a gólyákat, hanem a mentorokat is támogathatom. Mentorfelelősként szeretnék egy összetartó és jól összeszokott mentorcsapatot kialakítani, akik már ismerik az egyetemüket, és mindig készek segíteni a gólyáknak. A tavalyi mentorcsapat egy nagyon jó közösséget alkotott, ez inspirálta a gólyákat, hogy majd ők is mentornak jelentkezzenek. Bízom benne, hogy idén is szuper csapatot fogunk összehozni. Köszönöm, hogy elolvastad, alig várom a közös munkát
Tekeres Hedvig
Földrajz- és Földtudományi szakterület
Hédi vagyok, és ebben a mentorprogramban én leszek a Földrajz- és Földtudományi szakterület mentorfelelőse.
Az elsődleges motivációm a mentorság, majd a mentorfelelősség vállalása során az volt, hogy kilépjek a komfortzónámból, és egyfajta „kényszert” teremtsek magamnak a szociális képességeim fejlesztésére. Már az orientációs napok alatt nagyon megtetszett a mentorálás gondolata. Szerencsés voltam, mert nagyszerű mentorok segítettek engem, és szerettem volna én is hasonlóan pozitív élménnyé tenni az egyetem első időszakát a gólyák számára.
Most mentorfelelősként már nemcsak a gólyák támogatása a célom, hanem az is, hogy a mentorok számára is kellemes és hasznos élmény legyen a program. Az egyik dolog, ami megkönnyítette számomra a döntést, hogy jelentkezzek mentorfelelősnek, az az, hogy a saját mentorfelelősöm nagyon jó hangulatot teremtett, és úgy éreztem, igazán jól vezette a csapatot.
Szeretnék egy összetartó, jókedvű és motivált csapatot létrehozni az idei mentorprogramban. Tavaly egy nagyszerű közösség tagja lehettem, és azt szeretném, hogy az idei mentorjelöltek is hasonlóan jó élményeket szerezzenek. Úgy gondolom, hogy ha a mentorok jól érzik magukat a programban, az a gólyák számára is sokkal gördülékenyebbé és élvezetesebbé teszi az egyetem első időszakát. Emellett egy erős, elkötelezett mentorcsapat inspiráló hatással lehet a jövő mentorjelöltjeire is, így biztosítva a program folytatását és fejlődését.
Herzog Orsolya Anna
Kémia szakterület
Sziasztok! Orsi vagyok a kémiás mentorfelelős.
Mentorként tapasztaltam, hogy milyen fontos is a mentorfelelős szerepe, a képzés és maga a mentorkodás alatt, így már korán megfogalmazódott bennem, hogy én is szeretném így segíteni a következő mentor generációt. Számomra a mentorrendszer a közösséget jelenti. Azt a közösséget, ahol mindenki befogadó , nyitott, szeretne fejlődni és ezt közösen szeretné elérni. A programok mellett az előadásokon sok hasznos információt tudtam meg az egyetemről, amiket a mai napig hasznosítok, és nem csak nekem de másoknak is segít az itt megtanultak.
A célom kialakítani egy összetartó és megbízható mentorcsapatot, akik mindenben naprakészen tudnak válaszolni, és a gólyák bármikor számíthatnak rájuk. A képzés alatt több csapatépítő alkalmat tervezek tartani, amelyek majd segítenek megtalálni a jelöltek között az összhangot, valamint nagyon fontosnak tartom a kémiás hagyományokat, így mindenképp nagy hangsúlyt fektetek majd, ezek fenntartására és továbbadására.
Varga András
Matematika szakterület
Amikor az egyik mentorom rám írt, hogy menjek el a mentorbevonóra, mert szerinte tökre tetszene nekem ez a közeg, akkor még nem sokat tudtam a mentorrendszerről. Az egyből látszott, hogy a mentorok mennyire jól működnek együtt, és hogy egy nagyon király baráti társaságot alkotnak. Én elsősorban emiatt jelentkeztem mentornak, mert szerettem volna megismerni új arcokat a többi szakról is, és jól érezni magam velük.
Ahogy elkezdődtek a játéknapok, már látszott, hogy jól döntöttem. Rengeteget játszottunk, és nagyon jó arc embereket ismertem meg, akik mind nyitottak és érdeklődőek. A mentorképzés során voltak előadások, amelyeken elég sok infót lehetett szerezni például az ösztöndíjakról, sportlehetőségekről és nagyjából minden releváns, egyetemmel kapcsolatos témáról. Magamtól nem mélyedtem volna bele ezekbe, de az előadások után sokkal tájékozottabb lettem, amivel a saját dolgomat is megkönnyítettem, és később a gólyáknak is sokat tudtam segíteni.
Nekem a legnagyobb élmény a gólyatábor volt, ahol megismerkedtem a gólyákkal, és rengeteg király programon vettünk részt. Nagyon jó volt, hogy én is hozzá tudtam járulni ahhoz, hogy megismerjék egymást, és láttam, ahogy elkezd kialakulni köztük egy baráti társaság.
Mentorfelelősként elsősorban azt tartom fontosnak, hogy a lehető legtöbb alkalmat biztosítsuk a gólyáknak, ahol összerázódhatnak, és közös élményekkel, jó beszélgetésekkel alapozhatnak meg egy baráti közösséget.
Baccilieri Laura
Tanárképzési szakterület
Baccilieri Laura vagyok, harmadéves tanárszakos hallgató, a tanárképzési szakterület mentorfelelőse.
A mentorok csapatához csak a tavalyi évben csatlakoztam, amikor is egy bizonyos mentorkoordinátor a ronda pulcsis karácsonyi bulin meggyőzött, hogy próbáljam ki magam ennek a remek csapatnak a tagjaként. Az első másfél évemben az egyetemen nem kaptam meg azt a szociális életet, amit annyira vártam, ám ez a mentornak való jelentkezésemmel megváltozott. A játéknapok, a kirándulás, a mentortábor, és persze az afterek (MINDIG VAN AFTER) rengeteg új élményt, barátokat, és egy szuper közösséget adtak. Mentorként a gólyák beilleszkedésében és segítésében is örömömet leltem, a gólyatábor pedig mentorként még nagyobb élmény volt, mint anno elsőévesként.
Mentorfelelősként nagyon várom már a mentorokkal való közös munkát, és garantálni szeretném a felhőtlen szórakozást, illetve a megfelelő felkészülést a gólyák fogadására.