Földrajz- és Földtudományi Szakterület 2024

Dávid Zsófia

Sziasztok Földes Gólyák!

Sok szeretettel köszöntelek Benneteket az FF-es hallgatók körében!
Zsófi vagyok, másodéves földtudós geográfus specializáción. Szeretek túrázni, úszni, a kutyámmal időt tölteni, de a barátaimmal való közös ebéd a napom fénypontja.
Nagyon örülök, hogy idén én is segíthetek Nektek a beilleszkedésben mentortársaimmal együtt. Mi azon leszünk, hogy Ti minél komfortosabban érezzétek magatokat, és minél hamarabb kiigazodjatok az egyetem sokszor átláthatatlan dolgain.
Korábban egyáltalán nem voltam az a nagyon szociális típus, úgyhogy átérzem, ha még van bennetek egy kis félsz, de higgyétek el, megtaláljátok majd a barátaitokat, és már most azt tudom nektek mondani, hogy az itt eltöltött évek meghatározóak lesznek, a lehető legpozitívabb értelemben.
Keressetek bizalommal az egyetem falain belül (általában össze-vissza ingázom az északi és a déli épület között), de e-mailben, messengeren bármikor megtaláltok!
Ne feledjétek: nincs rossz kérdés, csak fel nem tett!
Már nagyon várom, hogy találkozzunk a gólya-mentor talikon, a gólyatáborban, a kari rendezvényeken, bulikon, esetleg egy jó kis kocsmatúrán ;)!

Horváth Péter

Kedves Gólyák!

Üdvözöllek titeket a földrajzosok nevében a ttk-n! Peti vagyok (hamarosan) másodéves földrajzos Győrből. Nagyon örülök, hogy nemsokára találkozunk és együtt fedezzük fel a geográfia rejtelmeit. Habár elsőre ijesztőnek tűnhet az egyetem világa, mi azért vagyunk, hogy átlendítsünk titeket a kezdeti nehézségeken. Emlékszem én is mennyire elveszettnek éreztem magam és tökre jól esett amikor segítséget és tanácsokat kaptam.

Mentorotokként azon leszek, hogy megtaláljátok a helyetek és beilleszkedjetek a közösségbe, miközben jól érzitek magatokat. Az Intézeti Tanács tagjaként igyekszem mindig a ti érdeketeket is képviselni, valamint tájékoztatni az aktuális dolgokról. Bármilyen kérdésben keressetek nyugodtan legyen szó beiratkozásról, tanulmányokról, Neptunról vagy az oktatókról, azon leszek, hogy minél hamarabb válaszoljak!

Sikeres felkészülést és évkezdést kívánok nektek, hamarosan tali!
Peti

U.i: elég sok horváth peti van, de ha mindnek írtok, abból valamelyik biztos én leszek😁

Kiss Donát

Sziasztok!

Donát vagyok, másodéves geofizikus hallgató🌏. Álltalában a déli tömben találhattok meg, de igazából bárhová el tudok teleportálni ahol éppen kellek.🦸‍♂️ Lételemem a sport, a zene na és persze egy jó beszélgetés a barátaimmal egy üveg kevert társaságában.🏐🎼🥃

László Mátyás

Kedves Gólyák!

Elsősorban gratulálok Nektek a sikeres felvételhez!

Másodéves földtudomány szakos hallgató vagyok, a geológus specializáción. Mentorként azt tartom a legfontosabbnak, hogy Ti megtaláljátok a szakon, és az egyetemen a helyeteket. Nekem az első évben nagyon sokat segítettek az akkori mentoraim, és most is bizalommal keresem őket, ha bármilyen kérdés felmerül bennem. Szeretném Nektek is ugyan ezt biztosítani. Remélem többetekkel már augusztusban találkozom, érdemes lesz eljönni a Gólya-Mentor találkozókra. Az egyetemen a tanulmányaitok mellett, a közösség lesz a legizgalmasabb, szeretnénk minél hamarabb bevonni Titeket, hogy a képzésetek alatt mindig legyen kikhez fordulni.

Papp Ádám

Sziasztok kedves gólyák!

Ádám vagyok az egyik mentorotok, második évemet kezdem a földrajz alapszakon terület- és településfejlesztés specializáción.

Tavaly megtapasztalhattam, hogy mennyire hasznos ha valaki tud segíteni a felvétel utáni hetekben. Éppen ezért mentor társaimmal együtt arra törekszem, hogy ti gond nélkül elintézhessetek minden adminisztrációt és, hogy már a tanítás kezdete előtt megismerhessétek egymást.

Kérdezni ér, sőt ajánlott is. Máskülönben mi értelme egy mentornak? Elérhető vagyok egyrészt üzenetben is, de évközben a Déli Tömb első emeletének környékén is megtalálhattok majd.

Ha ezzekkel megvagyunk, indulhat a buli. Szabadidőmben sok mindenre vevő vagyok, legyen az társasozás, sportolás, beszélgetés vagy egyéb más elfoglaltságok.

Nem sokára találkozunk!

Tekeres Hedvig

Kedves Földes Gólyák!

Hédi vagyok, most kezdem a második évemet földtudomány alapszakon. Geofizika specializáción

Azért tartom fontosnak a mentorságot és azt, hogy én is az legyek, hogy a gólyák halljanak arról mi is az a geofizika és miről szól. Nekünk nem volt senki, aki ezt igazán elmagyarázta volna, szóval csak az előadásokból tudtam tájékozódni.

Emellett fontosnak tartom, hogy legyenek a gólyáknak olyanok, akiktől tudnak kérdezni érdeklődni, milyen az egyetem és az órák. Szóval kérlek titeket bátran kérdezettek!

Ajánlom a gólyáknak a programokat az egyetem előtt, ahol még kötetlenebb formában lehet megismerni a leendő szaktársaikat és minket mentorokat.